fb.com/kandeladekoracje

Balony z helem … najczęściej zadawane pytania:

 

Jak długo balony z helem unoszą się w powietrzu?
Na żywotność balonów wpływa wiele czynników np. temperatura i wilgotność powietrza, transport, przechowywanie, ale również rodzaj balonów. Zwykle balony lateksowe, które są poprzednio odpowiednio przygotowane unoszą się kilka dni, balony foliowe i cyferki unoszą się ok. 2 tygodni, balony  typu bubble potrafią unosić się w powietrzu nawet ok. miesiąca.A więc nie kupujemy balonów na tzw. zapas tylko podobnie jak to czynimy przy zakupie kwiatów - robimy to na świeżo, krótko przed planowaną imprezą czy uroczystością.


Czy można przed wręczeniem balonów trzymać je w samochodzie? 

Zdecydowanie nie, szczególności jeśli nie mówimy o kilkunastu minutach tylko dłuższym czasie lub całej nocy. Balony z helem są wrażliwe na zmianę temperatury. Przeniesione do wyższej niż w tej, w której były dmuchane mogą pęknąć, ponieważ hel pod wpływem wyższej temperatury się rozpręża, natomiast temperatura niższa powoduje skurczenie się helu, a więc balon foliowy wygląda wtedy jakby był nie dodmuchany lub uszkodzony. Balony najlepiej transportować w specjalnie przygotowanych do tego celu workach. Nie tylko zabezpieczą one „delikatny towar”, ale także ułatwią pakowanie do samochodu i poprawią komfort podróży. 

 

Dlaczego z balonu wyleciał hel?

Z każdego balonu napełnionego helem powoli, ale systematycznie ten gaz znika. Czas po którym się to stanie jest różny i zależy głównie od materiału z jakiego wykonany jest balon. Dzieje się tak, ponieważ atomy helu są bardzo małe i przenikają przez lateks lub folię, z których  wykonane są balony. Balony nie zawsze są idealne i zdarzają się wadliwe egzemplarze. Jeżeli czas po jakim gaz wyleciał z balonu bardzo się różni od deklarowanego to proponujemy kontakt z naszą firmą, aby ustalić przyczynę i zaproponować rozwiązanie. Pamiętaj aby zabrać uszkodzony balon ze sobą. Najczęściej balon lata za krótko z powodu uszkodzeń mechanicznych np. przetarcia, dziurki.

 

Co zrobić gdy z balonu zszedł już hel? 

Czy można go ponownie nadmuchać?Balon lateksowy nie nadaje się do ponownego nadmuchania, natomiast balon foliowy dzięki samozamykającemu się wentylowi można kilkukrotnie napełnić  zarówno helem jak i powietrzem. Jednak każde kolejne nadmuchanie balona powoduje stopniowe pogorszenie jego estetyki.

 

Czy napełniamy balony przyniesione przez klientów, niezakupione w naszej firmie?

Pompujemy balony przyniesione przez klientów tylko i wyłącznie na ich odpowiedzialność. Wszystkie sprzedawane przez nas balony są produktami renomowanych, światowych firm co zapewnia odpowiednią ich jakość. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za produkty o nieznanym pochodzeniu. Należy jednak pamiętać, iż nie każdy balon napełniony helem będzie unosić się. Balon musi być na tyle duży, by hel, który zmieści się w jego wnętrzu był w stanie unieść w powietrze ciężar samego balonu, czyli materiału z jakiego jest zbudowany.


Czy można napisać coś na balonie? 

Oczywiście, wykonujemy nadruki na balonach. W przypadku balonów lateksowych minimalne zamówienie to 100 sztuk i okres oczekiwania około 7 dni roboczych. Natomiast jeśli potrzebujesz jeden oryginalny balon, spersonalizujemy balon foliowy specjalnie dla Ciebie. Jeśli masz mało czasu i potrzebujesz go na wczoraj ;) masz do wyboru dwie metody: przyklejenie kolorowych naklejek np. z dowolną liczbą czy imieniem lub napiszemy twój tekst specjalnym brokatem. W przypadku, gdy możesz zaplanować stworzenie indywidualnego balonu kilka dni wcześniej, masz wtedy możliwość większego szaleństwa. Jesteśmy w stanie stworzyć dla ciebie balon z dowolnym napisem oraz z oryginalnym wypełnieniem, które widać dzięki temu, że balon przypomina bańkę mydlaną.


Czy wdychanie helu z balonów jest bezpieczne?

Hel jest gazem bezbarwnym, bezwonnym, nietoksycznym, niekorozyjnym i niepalnym. Pozyskuje się go przede wszystkim ze złóż naturalnych. Ponieważ na całym świecie występują niedobory tego cennego gazu, w wielu zastosowaniach wykorzystuje się metody odzysku i recyklingu.        To fajna zabawa, kiedy można mówić głosem przypominającym postać z kreskówki. Jednak nawet z tym pozornie niegroźnym chemicznym pierwiastkiem trzeba uważać, istnieje bowiem ryzyko zatrucia helem, którego objawy mogą być bardzo poważne.Wdychany hel zastępuje tlen we krwi. Kiedy dzieje się tak przez dłuższy czas możemy mieć poważne kłopoty. Może dojść nawet do niedotlenienia mózgu, co prowadzi do jego śmierci. Już nawet kilkadziesiąt sekund wdychania helu może przyczynić się do natychmiastowej, dramatycznej reakcji organizmu i w efekcie uszkodzenia układu nerwowego.Objawami zatrucia helem są między innymi zawroty głowy, utrata przytomności, zaburzenie równowagi czy trudności z oddychaniem.W przypadku podejrzenia zatrucia helem natychmiast należy skontaktować się z lekarzem.Znane są przypadki na świecie uduszenia podczas takiej zabawy. Szczególnie narażone są tutaj dzieci.  A więc rozwaga w zabawie balonami z tym gazem jest zdecydowanie  wskazana. 


Czy wypuszczanie balonów jest ekologiczne?

Balony lateksowe z uwagi na ich delikatność wykonywane są jedynie z naturalnego lateksu (Zbiór lateksu prowadzony jest metodą nacinania i zbierania mleczka z rosnących drzew – co skutkuje nowymi nasadzeniami i utrzymywaniem plantacji drzew kauczukowych. Niestety, wraz ze zwiększającym się poziomem zatrucia środowiska spada również jakość lateksu. Nowe nasadzenia drzew kauczukowca wykonywane w celu zwiększenia zbiorów w rejonach, w których prowadzona jest rabunkowa wycinka lasów deszczowych, nabierają coraz większego znaczenia ekologicznego.) Po wypuszczeniu balony wypełnione helem unoszą się do góry i gnane wiatrem oddalają się, cały czas wznosząc się. Po osiągnięciu wysokości ok. 8500 m, niższe ciśnienie i ujemna temperatura powodują chwilowe zawieszenie balonu, który zamarza, a następnie pęka na mnóstwo drobnych kawałeczków, które spadają na ziemię. Hel uwalniany jest do atmosfery – jednak nie wpływa on negatywnie na środowisko naturalne. Drobne kawałki balonu spadają na ziemię, gdzie stopniowo ulegają degradacji.  Czas rozkładu balonów zależny jest ilości docierającego do niego światła UV, jednak przeprowadzone badania pokazują, że zbliżony jest on do czasu rozkładu liścia dębowego. Czasem zdarza się, iż balony posiadają mikro uszkodzenia, które powodują ubytek helu i nie wzniosą się one na wysokość skutkującą pęknięciem, tylko opadną w całości. Jednak niezależnie czy w częściach czy całości mikroorganizmy dość szybko rozłożą go tak jak wspominane wcześniej liście. W wypadku zjedzenia takich kawałków balonów przez zwierzęta leśne, w większości wypadków przejdą przez ich układy pokarmowe, a następnie zostaną wydalone i rozłożone. Ewentualne strawione niewielkie kawałki balonów nie stanowią zagrożenia dla zdrowia zwierząt. Producenci balonów, mając świadomość znaczenia ochrony środowiska oraz zdrowia i bezpieczeństwa, starają się o stosowne certyfikaty. Należy jednak pamiętać, iż powyższe dane dotyczą balonów gumowych – lateksowych, natomiast balony tzw. foliowe wykonywane są z mylaru (tj. politereftalanu etylenu (PET) ), a następnie metalizowane i kolorowane, a więc nie poddają się rozkładowi i w żadnym wypadku nie wolno ich wypuszczać, gdyż opadając mogą zaśmiecać środowisko naturalne. Podobnie sprawa wygląda ze wstążkami plastykowymi, które dodatkowo mogą stanowić zagrożenie dla ptaków i innych zwierząt, ponieważ mogą się w nią zaplątać. Dlatego też nie wolno przywiązywać wstążek do wypuszczanych balonów. Kolejnym elementem szkodzącym środowisku są światełka ledowe umieszczane w balonach lateksowych. Kwas zawarty w bateriach zasilających światełka zanieczyszcza glebę i wodę. Większą ilość wypuszczanych balonów należy przed organizowaną imprezą zgłosić do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Zbiorowisko lecących balonów może stanowić zagrożenie dla ruchu lotniczego.


KILKA FAKTÓW

Dłużej unoszą się balony, które:

• są dobrej jakości,

• są napełnione tylko helem (a nie mieszaniną helu i powietrza),

• znajdują się w pomieszczeniu zamkniętym, niż te na wolnym powietrzu,

• zostały napełnione oraz przewiezione w takiej samej temperaturze w jakiej będą później przechowywane,

• pozostają w pomieszczeniu o stałej temperaturze,

• nie są wystawione na oddziaływanie źródeł ciepła oraz promieni słonecznych,

• swobodnie wiszą lub są przyczepione w niedostępnym miejscu, niż te które będą często dotykane (w czasie zabawy balonami dochodzi w ich   

    strukturze do szeregu mikrouszkodzeń, które chociaż nie są widoczne gołym okiem, zdecydowanie skracają jego żywotność).

• BALON, NAWET NAJLEPSZEJ FIRMY I JAKOŚCI TO NIESTETY TYLKO BALON !!!

 

SZUKASZ WYJĄTKOWYCH BALONÓW?
ODWIEDŹ NASZ SKLEP INTERNETOWY
BukietyBalonowe.pl »
WE BALOONS